Julia Kociuban
Julia Kociuban pierwsza Polka w historii, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (2015). W lutym 2016 otrzymala trzecią nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Mozarta w Salzburgu.

Posiada imponujący dorobek artystyczny. Występowała w salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Północnej Ameryce oraz Azji, była zapraszana na najbardziej prestiżowe międzynarodowe festiwale muzyczne m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d’Antheron, Festiwal Pianistyczny Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, na Kissinger Sommer w Bad Kissingen.

Koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z towarzyszeniem różnych orkiestr kameralnych i symfonicznych (ostatnio m.in. NDR Sinfonieorchester Hamburg, Wiener Symphoniker). Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami w Polsce i za granicą m.in. z: Hansem Grafem, Nemme Järvi, Kristjanem Järvi, Lahavem Shani, Jerzym Maksymiukiem, Markiem Pijarowskim, Tadeuszem Wojciechowskim, Marcinem Nałęcz – Niesiołowskim, Łukaszem Borowiczem, Jerzym Salwarowskim, aby wymienić tych ważniejszych.

W marcu 2015 ukazała się jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” uznana przez krytyków za jeden z ciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat.

Jej nagrania wielokrotnie były wykorzystywane przez Program 2 Polskiego Radia, Telewizję Polską, austriacką ORF, niemieckie BR-Klassik oraz francuskie „France musique”.

Julia Kociuban urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie studiuje na Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie wybitnego pianisty i pedagoga prof. Pawła Giliłowa.

www.juliakociuban.com>