Anna Fedorova
Anna Fedorova należy do grona najwybitniejszch pianistek młodego pokolenia na świecie. Od najmłodszych lat wykazywała wrodzoną muzyczną dojrzałość i zdumiewające możliwości techniczne.

Jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. M. Łysenki w Kijowie (studia u Prof. Borysa Fedorowa). Studiowała też w prestiżowej Accademia Pianistica w Imoli we Włoszech, a obecnie kontynuuje studia pianistyczne u Prof. Normy Fisher w Royal College of Music w Londynie. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się gdy była jeszcze dzieckiem, a publiczność z całego świata podziwiała głębię i moc jej muzycznej ekspresji. Krytycy pisali o Annie "słodka skromność o dzikim wyrazie".

Występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, w tym w amsterdamskiej Concertgebouw, Palacio de Bellas Artes (Meksyk), Teatro Colon (Buenos Aires), Tonhalle w Zurychu, warszawskiej Filharmonii Narodowej, Tokyo Bunka Kaikan i wielu innych. Występowała także na licznych festiwalach muzycznych, takich jak Artura Rubinsteina, Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Trieście, na Festiwalu "Orpheum", Musikdorf Ernen, Festiwalu Sztuki na Korfu, Festiwalu Chopinowskim w Antoninie.

Dysponując obszernym repertuarem koncertowała z orkiestrami na całym świecie, m.in. z Orquestra Filarmonica de Buenos Aires, Orchestre de Chambre de Lausanne, Filharmonią Narodów, OFUNAM, Nordwestdeutsche Philharmonie, Orquesta Sinfonica Nacional de Mexico i Xalapa Symphony Orchestra. Dyrygenci z którymi Anna miała przyjemność pracować to Alun Francis, Howard Griffiths, Justus Franz, Kevin Griffiths, Carlos Miguel Prieto Shinik Hahm, Alejo Perez, Martin Panteleev i Bartholomeus van de Velde.

Jest laureatką nagród na 14 międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy w 2009 roku, Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie, Konkursu Pianistycznego w Lyonie, a ostatnio nagrody Akademii Festiwalu w Verbier.

Najbliższe plany koncertowe obejmują występy z Dallas Symphony Orchestra i Hong Kong Philharmonic Orchestra pod batutą Jaap van Zwedena, jak również recitale solowe w paryskiej Salle Cortot i Concertgebouw w Amsterdamie. W grudniu 2012 roku pianistka zadebiutowała z wielkim sukcesem w nowojorskiej Carnegie Hall.