Vadim Repin
Vadim Repin urodził się 31 sierpnia 1971 roku w Nowosybirsku. Jako trzylatek potrafił juz na akordeonie ojca wygywać popularne melodie. To własnie zadecydowało, że rodzice postanowili wysłać go do szkoły muzycznej kiedy ukończył 5 lat. Zupełnie przypadkowo trafił do klasy skrzypiec zamiast akordeonu, a jego pierwsza nauczycielka Natalia Gatiatulina rozkochała go w skrzypcach i sprawiła, że chciał ćwiczyć. To również ona skierowała go do prof. Zahara Brona w Państwowym Konserwatorium w Nowosybirsku. Prof. Bron dobrze pamieęa te pierwsze lata pracy z Vadimem. Wyrózniał się od innych dzieci znakomitym opanowaniem instrumentu. Prof. Bron nigdy wcześniej nie spotkał 6-8 latka, który ćwiczył 5 godzin dziennie i rozwijał się tak szybko i harmonijnie.

Już wtedy Vadim wiedział, że odda się całkowicie muzyce. Profesor wspomina też taki epizod z tego okresu. Kiedy Vadim Repin był w II klasie Profesor dał jego nagranie słynnej pedagog Oldze Parchomienko, która gościła w ich rejonach. Kiedy wysłuchała taśmy powiedziała: "Nie mogę w to uwierzyć. To gra dojrzałego skrzypka". Następnego dnia kiedy zorganizowano u niej przesłuchanie Vadima, na którym zagrał jej utwory Paganiniego i Debussy'ego, powtórzyłą tę opinię.

W wieku 11 lat Vadim wziął udział w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Skrzypków im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie gdzie zdobył złoty medal w obydwu kategoriach wiekowych: 5-16 oraz 16-18 lat. Kiedy okazało się, że Vadim zdobył też większość nagród dodatkowych, przewodniczący jury wręczając mu te nagrody powiedział: "Widzisz, ograbiłeś całą Polskę!" Później Vadim Repin przyznał, że nie mógł się doczekać końca ceremonii ponieważ śpieszyło mu się do sklepu z zabawkami.

W 1988 roku wygrał swój pierwszy konkurs dla dorosłych - Tiboira Vargi w Sion w Szwajcarii. Rok później w 1989 roku zdobył pierwsze miejsce i złoty madal na Konkursie im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Od tego też czasu datuje się wielka światowa kariera artysty.

www.vadimrepin.com