Romain Leleu
W 2009 Romain Leleu (ur. w Lille w 1983) został uznany za "objawienie" w kategorii „ Instrumentalista Roku” podczas Victoires de la Musique Classique.

W wieku piętnastu lat wstąpił do Konserwatorium Paryskiego, po wcześniejszych lekcjach pod kierunkiem Erica Aubiera. Konserwatorium ukończył w 2 klasach - trąbki i muzyki kameralnej. Następnie kontynuował studia w Hochschule für Musik w Karlsruhe. Wkrótce został zauważony jako kameralista w swoim Brass Kwintecie założonym w 2000 roku. Romain Leleu wykonuje i występuje solistycznie w utworach począwszy od baroku do współczesności z takimi zespołami jak: Ensemble Orchestral de Paris, Orchestre National de Lille, Orchestre National de Lorraine, Orchestre de Bretagne, Orchestre Régional de Cannes, Orkiestra Gwardii Republikańskiej, Orchestre d'Auvergne, Orchestre Philharmonique de l'Opera w Marsylii, Orkiestra Symfoniczna w Nancy, Württembergsiches Chamber Orchestra, Slovak Sinfonietta, Państwowa Orkiestra Ermitażu w Sanki Petersburgu, Filharmonia w Saratowie, Bałtycka Orkiestra Kameralna.

Artysta koncertował w Tokio w Japonii, w Seulu na Folle Journée, w Sejong Arts Center Concert Hall, w Ateneum w Bukareszcie oraz wielu innych centrach muzycznych.

Jest godnym spadkobiercą słynnej francuskiej szkoły trębaczy. Pracuje z wieloma współczesnymi twórcami i kompozytorami (Karol Beff, Philippe Hersant, Martin Matalon); pojawia się często we francuskim radiu i telewizji. Dał wiele kursow mistrzowskich w szkołach i na uniwersytetach muzycznych Korei, Japonii i Francji. Romain Leleu jest artystą o wielkim potencjale. Jest wyłącznym artysta Yamachy od 2002 roku i otrzymał nagrody od wielu głównych fundacji (Fundacja Banque Populaire Group, Simone i Cino Del Duca Foundation), Otrzymał ponadto nagrody specjalne na międzynarodowych konkursach trębaczy i muzyki kameralnej w Finlandii i Lyonie.
Jego pierwsza orkiestrowa płyta CD jest dostępna od 2011 roku. Nagrał ją z koncertami klasycznymi z Bałtycką Orkiestrą Kameralną z Sankt Petersburga dla wytwórni Aparte / Harmonia Mundi.
W 2011 Romain Leleu otrzymał nominację do francuskiej Akademii Sztuk Pięknych.