Jacek Kortus
Jacek Kortus urodził się 12.07.1988 roku. Jest studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego, pod którego opieką pozostaje już od dziesięciu lat. Jest laureatem czołowych nagród na 11 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach muzycznych dla dzieci i młodzieży.
Oto najważniejsze z nich:

- I nagroda na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych" w Antoninie (02.2005)

- I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku (12.2002)

- II nagroda (I nie przyznano) na I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Wł. Kędry w Łodzi (11.2002)

- III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fr. Chopina w Szafarni (05.1999)

- III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych" w Antoninie (02.2000)

- II nagrody na ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (11.2000)

- II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Żaganiu (01.2001) W 2002 roku uzyskał stypendium Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich „Pomoc Młodym Talentom" a także stypendium Ministra Kultury R.P.

W roku 2003 został finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Stefana Seilera w Kitzingen a w kwietniu 2004r. został laureatem nagrody specjalnej na VI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy. W 2004 roku w listopadzie brał udział w festiwalu „Tydzień Talentów" w Kąśnej Dolnej. W lutym 2005r. był uczestnikiem 3 etapu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2005 roku został finalistą, wyróżnionym na XV Międzynarodowym Konkursie im F. Chopina w Warszawie.

Po Konkursie wystąpił na 50 recitalach i koncertach, m.in. w USA, Brazylii, Niemczech, Belgii i w czołowych polskich filharmoniach. W grudniu ukaże się jego pierwsza płyta solowa z sonatami Liszta i Chopina wydana przez Polskie Nagrania.