Dueat fortepianowy Genova & Dimitri

Genova i Dimitrov są dziś jednym z najbardziej poszukiwanych duetów fortepianowych. Ten bułgarski-grecki duet wywołał sensację, zdobywając Grand Prix prestiżowych konkursów duetów fortepianowych: ARD w Monachium, Dranoff w Miami, Tokio i Belliniego na Sycylii.

Od tej pory Aglika Genua i Liuben Dimitrov fascynują publiczność i prasę, występując na najważniejszych festiwalach na całym świecie: Szlezwika-Holsztynu, Rheingau, Ludwigsburga, Gstaadt, Schwetzingen, Warnie, La Roque d'Antheron, Al Bustan w Bejrucie, Ravello, Miami, Mozartowskim w Woodstock i Festiwalu pianistycznym Fryderyka Chopina. Do niezapomnianych należą występy duetu w Biblioteka Kongresu i Galerii Narodowej w Waszyngtonie, Ratuszu w Kapsztadzie, Herkulessaal w Monachium, Liederhalle w Stuttgarcie, Konzerthaus w Berlinie, Beethovenhalle w Bonn, Filharmonii Kolońskiej, Casals Hall w Tokio, Poly Teatr w Pekinie i Teatro Municipal w Rio de Janeiro.

Pod batutą takich znakomitych dyrygentów jak Eiji Oue, Ari Rasilainen, Hannu Lintu, Stefan Blunier, John Carewe, Emil Tabakov, Alun Francis, Ulf Schirmer, Jordan Kamdzhalow, Robin Gritton, Alexander Kalajdzic, Gabriel Feltz, Alexander Rudin, Andreas Herrmann i Johannes Schlaefli, Genova i Dimitrov występują na wszystkich kontynentach z wiodącymi orkiestrami i chórami, na przykład w Monachium, Los Angeles, Orange County, Miami, Hamburgu, Johannesburgu, Durban, Hanowerze, Bonn, Pekinie, Stuttgarcie, Kapsztadzie, Sofii, Kijowie i Bukareszcie.

Aglika Genova i Liuben Dimitrov posiadają imponującą dyskografię 13 płyt wydanych przez "CPO" i "GEGA NEW". Oprócz wielu premier światowych, takich jak duet Dmitra Szostakowicza, Johanna Christiana Bacha, Muzio Clementi i Pantcho Vladigerova, nagrania takie jak "America for Two" (Gershwin, Copland, Bernstein) i "Ulubione smaki" (Ravel) są do kupienia na całym świecie. Miejsce szczególne w dyskografii zajmują nagrania z orkiestrą "Martinu i Schnittke - koncerty na 2 fortepiany" (NDR Radio Philharmonic/Eiji Oue), "Francuskie koncerty - Milhaud, Poulenc, Casadesus" (SWR Radio Orchestra/Alun Francis) oraz " Mendelssohn - koncerty 1 &2" (Orkiestra Radiowa z Monachium/Ulf Schirmer).

Wśród najważniejszych wydarzeń sezonowych jest ukazanie się nowej płyty z koncertami na dwóch fortepianach Beli Bartoka i Victora Babina (dla CPO) z Orkiestrą Symfoniczną bułgarskiego Narodowego Radia pod dyrekcją Jordana Kamdzhalowa.

«Niezapomniane Interpretacje»
The Washington Post

«Czysta Harmonia! Urzekający!"
Berliner Morgenpost