Eduard Kunz
Eduard Kunz jest członkiem Towarzystwa Muzycznego Filharmonii Moskiewskiej, Festiwalu w Verbier, byłym artystą programu muzycznego Radia BBC "New Generation Artist" oraz wyłącznym pianistą Yamahy.

Eduard Kunz stał się sensacją na Konkursie Pianistycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie gdzie okrzyknięto go wybitną osobowością muzyczną i co przysporzyło mu tysiące fanów w całej Rosji i za granicą.

Eduard urodził się na Syberii, studiował u prof. Michaiła Chochłowa w specjalnej szkole dla dzieci uzdolnionych im. Gniessinych w Moskwie i pod kierunkiem prof. Andrieja Diewa w Moskiewskim Konserwatorium im. P. Czajkowskiego gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Następnie ukonczył studia podyplomowe w Northern College of Music u Prof. Normy Fisher i prof. Marka Reya.

W latch 2000-2010 Eduard Kunz wygrał 14 znaczących międzynarodowych konkursów m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Grecji, USA i Polsce (8 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy 2010).

Wymieniany jako jeden z 10 przyszłych wielkich pianistów przez BBC Music Magazine, Eduard Kunz występował często z wieloma orkiestrami europejskimi, w tym BBC Symphony Orchestra, BBC Concert Orchestra, BBC Scottish Symphony Orchestra, Royal Scottish National Orchestra, Halle Ulster Orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra, Welsh National Opera Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic i Hallé Orchestra, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin w Filharmonii Berlińskiej, Filharmonia Orchestra w Royal Albert Hall, Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfonica de Castilla y León, Orkest van het Oosten, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Szczecin, George Enescu Philharmonic i Orkiestra Symfoniczną w Braunschweig pod batutą takich dyrygentów jak Tugan Sokhiev, Alexander Joel, Christian Mandeal, Edward Gardner, Gerard Schwarz, Lothar Koenigs, Garry Walker, Clark Rundell, Mark Stephenson, Alejandro Posada, Pavel Kotla, Josep Caballe Domenech, Warcislav Kunc, Andrés Orozco-Estrada, Barry Wordsworth i David Angus aby wymienić tylko niektórych. W Polsce artysta koncertował w Filharmonii Szczecińskiej, Pomorskiej i Narodowej w Warszawie.

Występował w Wigmore Hall w Londynie, Bridgewater Hall w Manchesterze, Luwrze w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Auditori Winterthur w Barcelonie oraz na festiwalach w Dusznikach, December Nights Festival, Como de Garda, Al Bustan Festival, New York Keyboard Festival i City of London Festival.

Jego wystepy były emitowane na antenach głównych europejskich stacji radiowych: BBC Radio 3, Radio France, RAI, RNE, Deutschland Radio Kultur i Orfeusz, jak również za pośrednictwem czołowego nadawcy klasyki w internecie nowej generacji - ParaClassics.

Dużą atrakcją sezonu 2012/2013 były debiuty z Rosyjską Narodową Filharmonią pod dyrekcją Michaiła Agresta, z Gnessin Virtuosi pod batutą Milhaiła Chochłowa na obchody 125 rocznicę Yamahy i Filharmonia Petersburską pod batutą Jurija Temirkanowa w noc otwarcia Arts Square Festival jak również solowych występów w prestiżowej Sali Verdiego w Mediolanie.