Chikara Imamura
Urodził się w Osace. Posiada wszechstronne wykształcenie muzyczne (fortepian, śpiew i kompozycja). W 1972 roku rozpoczął studia dyrygenckie u Masamitsu Takahashiego w tokijskim Kunitachi College of Music. Następnie przeniósł się do Tohogakuen College of Music, gdzie kontynuował naukę pod kierunkiem tak wybitnych pedagogów, jak Seiji Ozawa i Franco Ferrara.

W 1977 roku zajął trzecie miejsce w konkursie dyrygenckim im. Herberta von Karajana w Japonii, a rok później wyjechał do Europy, gdzie przez trzy lata studiował w Berlinie. Chikara Imamura jest laureatem wielu nagród na prestiżowych konkursach dyrygenckich: był m.in. finalistą Konkursu Dyrygenckiego im. Guido Cantellego Mediolanie (1980) oraz Konkursu im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach (1983). Obecnie jest także jurorem konkursów dyrygenckich.

Jako dyrygent gościnny występował m.in. z: Filharmonią Berlińską, Orkiestrą Mozarteum w Salzburgu, Orchestra Filharmonico della Scala, Mediolańską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovia, Duńską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Helsińskiej, a także z orkiestrami symfonicznymi Krakowa, Gdańska i Poznania. W 1989 roku poprowadził Hiroshima Peace Concert - coroczny koncert poświęcony ofiarom ataku nuklearnego na Hiroszimę. W latach 1990-96 był pierwszym dyrygentem Tokyo Harmonia Chamber Orchestra. Dokonał wielu nagrań płytowych, występował w radiu i telewizji, pracował m.in. dla stacji NHK, TV Asahi i NTV Japan. Był dyrygentem światowych premier wielu utworów japońskich. Przygotował również szereg japońskich prawykonań dzieł współczesnych kompozytorów europejskich, takich jak: Othmar Schoeck, Arvo Pärt, Klaus Huber i Oliver Knussen.http://www7b.biglobe.ne.jp/~chikara/sub8.html