Anna Duczmal-Mróz
Anna Duczmal-Mróz po swoim debiucie na festiwalu w Bad Kissingen została okrzyknięta przez niemiecką prasę „sensacyjną dyrygentką”.

"Ma osobowość i chęć wnikliwego, własnego spojrzenia w muzyczne dzieło" - napisał recenzent Rzeczpospolitej podsumowując 7 Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, w którym Anna jako jedyna kobieta przeszła do półfinału, będąc wtedy jednocześnie najmłodszą, 23-letnią uczestniczką konkursu. Została zauważona jako najciekawsza indywidualność.

Anna Duczmal- Mróz rozpoczęła edukację muzyczną jako skrzypaczka. Jej talent dyrygencki objawił się podczas próby orkiestry studenckiej Hochschule fur Musik und Theater w Hanowerze (studiowała w klasie skrzypiec Prof. Krzysztofa Węgrzyna) prowadzonej przez EijiOue, na której maestro zaproponował ochotnikom spróbowanie przejęcia pałeczki dyrygenckiej. Ów "konkurs" wygrała Anna Duczmal-Mróz, której prof. Oue - podarowując swoją batutę - zaproponował studia dyrygenckie, które odbyła w jego klasie w latach 2001 - 2004. Ukończyła studia dyrygenckie z wyróżnieniem prowadząc swój koncert dyplomowy z orkiestrą NDR-Radiophilharmonie w Hanowerze. W sezonie 2004/2005 była asystentką EijiOue w NDR Radiophilharmonie.
Anna Duczmal- Mróz wielokrotnie prowadziła koncerty z niemieckimi orkiestrami, również NDR-Radiophilharmonie w Hanowerze . W roku 2003 debiutowała w Polsce dyrygując Orkiestrą Kameralną Amadeus PR. Od tego czasu koncertuje i nagrywa z tą orkiestrą. Poprowadziła również koncert belgijskiej orkiestry "I MusiciBrucellensis" w słynnej sali Palais des Beaux-Arts w Brukseli. W 2000 roku założyła studencką orkiestrę Benjamin BrittenKammerorchester w Hanowerze, z którą koncertowała w Niemczech. Jej wykonanie "Historii Żołnierza" I.Strawinskiego spotkało się z tak wielkim uznaniem, że organizatorzy powtórzyli koncert parę miesięcy później.

VII Międzynarodowy Konkurs im. G.Fitelberga zaowocował nagrodą specjalną STOART oraz zaproszeniami. Od tego czasu dyryguje orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Krakowie(Filharmonia Krakowska,Sinfonietta Crakowia),Katowicach(NOSPR, Filharmonia Śląska), Bydgoszczy(Filharmonia Pomorska, Capella Bydgostiensis), Wrocławiu(Orkiestra Kameralna Leopoldinum),Toruniu, Płocku, Koszalinie, Słupsku oraz Orkiestrą Kameralną Amadeus PR. Po przesłuchaniach młodych dyrygentów w Filharmonii Narodowej otrzymała propozycję pracy w tejże orkiestrze jako dyrygent-asystent. Od stycznia 2006 roku do czerwca 2007 roku była asystentem Maestro Antoniego Wita. Poprowadziła koncerty z Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej dyrygując m.in. "CarminaBurana" C.Orffa oraz "Dziadka do orzechów" P.Czajkowskiego. Współpraca z Capellą Bydgostiensis zaowocowała nagraniem płyty dla wytwórni DUX - "Hity XX wieku”. Od pięciu lat prowadzi wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz wielkimi pianistami takimi jak Ilia Scheps, Robert McDonald, Andrzej Jasiński kursy mistrzowskie w Paderewski Piano Academy.

Od 2009 Anna Duczmal-Mróz jest drugim dyrygentem Orkiestry Kameralnej Amadeus Polskiego Radia.

Anna Duczmal-Mróz regularnie dokonuje nagrań polskiej muzyki dla Polskiego Radia, a jej koncerty transmitowane były przez PR oraz NDR.

Anna Duczmal- Mróz jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.